Prof. Renjith Thomas (St. Berchmans College, Mahatma Gandhi University – https://sbcollege.ac.in/) će u ponedeljak 29.4.2024. održati predavanje pod nazivom „Mapping the Intangible: Non-Covalent Forces Shaping Biological Structures and Functions“.

Predavanje će se održati u amfiteatru 5 Departmana za fiziku/matematiku sa početkom u 14h.

Prof. Renjith Thomas je rukovodilac Departmana za hemiju, direktor centra za teorijsku u kompjutersku hemiju, i osoba koja je zadužena za međunarodnu saradnju St. Berchmans College-a. Nedavno je dobio grant od „Royal Society of Chemistry“ u okviru programa za razvoj naučne saradnje za istraživanje pod nazivom „Triazatruxene Derivatives for NextGen OLEDs: Insights from Quantum Chemistry and Machine Learning“. U poslednje tri godine nalazi se na „Stanford listi“ 2% najuticajnijih istraživača, u oblasti hemijske fizike.

U periodu od 20.4. do 10.5. gost je našeg Univerziteta zajedno sa suprugom Prof. Anila Skariah, članicom Departmana za ekonomiju St. Berchmans College.

Ovde možete preuzeti izvod predavanja, kao i kratku kratku profesionalnu biografiju Prof. Thomasa.