Na osnovu Odluke o progašenju vanrednog stanja na teritoriji Republike Srbije (Sl. glasnik RS br 29/20), Odluke o obustavi nastave u visokoškolskim ustanovama, srednjim i osnovnim školama i redovnog rada ustanova predškolskog vaspitanja i obrazovanja, Uredbe o merama za vreme vanrednog stanja (Sl. glasnik RS 31/20,36/20 i 38/20), Obaveštenja Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja broj 612-00-00457/2020 od 17.3.2020, Uredbe o radu poslodavca u vreme vanrednog stanja (Sl. glasnik RS 31/20), člana 3 stav 2 Odluke Senata Univerziteta u Novom Sadu broj 04-85/3-1-1 od 27.03.2020. godine, člana 4 Odluke Nastavno-naučnog veća Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu broj 0601-242/3 od 03.04.2020. godine i člana 69 stav 2 Statuta Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, Izborno veće departmana za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, na 14. sednici (elektronska sednica) održanoj dana 08. aprila 2020 godine, donosi

ODLUKU
o radnjama i rokovima u postupcima koji su u nadležnosti
Izbornog veća Departmana za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu za vreme važenja vanrednog stanja

Član 1

Za vreme trajanja vanrednog stanja proglašenog 15.03.2020. godine Odlukom o proglašenju vanrednog stanja na teritoriji RS (Sl. glasnik RS br 29/20), vrši se zastoj svim radnjama u postupcima izbora u zvanja i zasnivanja radnog odnosa saradnika u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju i u postupcima izbora u zvanja istraživača u istraživačka zvanja u skaldu sa Zakonom o nauci i istraživanjima koje su u nadležnosti Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu.

Član 2

Za vreme vanrednog stanja uvedenog Odlukom o proglašenju vanrednog stanja na teritoriji RS (Sl. glasnik RS br 29/20) ne teku rokovi u postupcima iz člana 1 ove odluke.
Po ukidanju vanrednog stanja uvedenog Odlukom o proglašenju vanrednog stanja na teritoriji RS (Sl. glasnik RS br 29/20), svi postupci iz ove odluke biće nastavljeni i to od faze postupaka u kojoj se nalaze 15.03.2020. godine.

Član 3

Saradnicima i istraživačima iz člana 1 ove odluke, kojima ističe period izbora u zvanje i ugovor o radu, biće produženo trajanje izbora u zvanje i ugovor o radu za vreme trajanja vanrednog stanja uvedenog Odlukom o proglašenju vanrednog stanja na teritoriji RS (Sl. glasnik RS br 29/20), uvedenog Odlukom o proglašenju vanrednog stanja na teritoriji RS (Sl. glasnik RS br 29/20).

Član 4

Izborno veće departmana organizovaće sednice samo u hitnim slučajevima i to elektronskim putem.

Član 5

Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

Predsednik Izbornog veća Departmana za fiziku
Prof. dr Zoran Mijatović