Poziv za predavanje iz optometrije

U petak 04.04.2014. u 10:00 časova u laboratoriji 67 na Departmanu za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu MSc Jörg Müller će održati predavanje pod nazivom

Wavefront on spectacle lens

MSc Jörg Müller, je završio osnovne studije optometrije na Pennsylvania College of Optometry, Philadelphia USA, kao i Master studije iz Kliničke optometrije. Zaposlen je u svojoj optici u Švajcarskoj. Kao saradnik učestvuje u naučno istraživačkom radu u Swiss Eye Research Foundation zajedno sa prof. dr Bojanom Pajićem, u novim tehnologijama za dijagnostiku i tehnološki razvoj Excimer i Femtosecond lasera i u njihovoj praktičnoj primeni u refraktivnoj hirurgiji. Bio je član ispitne komisije za područje očne optike i predesednik brojnih evropskih i švajcarskih asocijacija optometrista i optičara (ECOO, SBAO). Kao koautor učestvovao je u 11 objavljenih poglavlja u knjigama i u 2 rada saopštena na vodećim međunarodnim skupovima u oblasti oftalmologije. Doktorsku disertaciju pod nazivom Biometrical iris eye recognition in a three dimensional eye traker system leads to a better clinical outcome after excimer laser surgery radi na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu.

Pozivaju se svi zainteresovani da prisustvuju predavanju.